Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech jest czymś, do czego dąży każdy – niezależnie od płci czy wyglądu ogólnego. Jest on oznaką dbania o siebie, a jednocześnie potrafi oczarować płeć przeciwną, wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy czy też po prostu zwiększyć samoocenę i choć samo mycie zębów jest w stanie poprawić wygląd naszych zębów, nie w każdym przypadku okaże się wystarczające. W takich sytuacjach wręcz trzeba sięgnąć po coś skuteczniejszego, działającego lepiej, a przy okazji naturalnego. Rozwiązaniem tego typu może być czarna pasta do zębów! Dokładnie tak, czarna.

Czym jest czarna pasta do zębów i jak ją stosować?

Czarna pasta do zębów swoją nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu i na pewno odbiegającego od standardu kolorowi, który zawdzięcza węglowi aktywnemu – ten jest jej głównym składnikiem, a zarazem takim, który ma największy wpływ na właściwości pasty. Sam węgiel aktywny słynie ze swoich zdolności chłonnych. Stosując go na zęby wchłania wszystkie zanieczyszczenia i cały osad zgromadzony na nich, jak również wszelkiego rodzaju przebarwienia i elementy nienaturalne dla zębów. W związku z tym nie można powiedzieć, że czarna pasta jest pastą wybielającą – znacznie łatwiej i precyzyjniej jest powiedzieć, że odsłania ona prawdziwy wygląd zęba. A ten nie zawsze jest krystalicznie biały.

Stosowanie czarnej pasty nie różni się od aplikowania standardowej pasty – nakłada się ją na szczoteczkę do zębów i po prostu szoruje. Poleca się jednak przeplatać ją ze zwykłą pastą z uwagi na negatywne efekty, jakie może nieść ze sobą zbyt długie regularne stosowanie tego typu pasty.

Zalety czarnej pasty do zębów

Choć naukowcy nie polecają użytkowania czarnej pasty do zębów codziennie, bardzo rekomendowane przez nich jest przeplatanie nią codziennego szczotkowania zębów standardową pastą. Nie bagatelizują również tego, jakie zalety wiążą się z wykorzystaniem tego typu pasty do zębów. Do tych najważniejszych należą:

  • wybielanie poprzez odkrywanie – pasta w sposób naturalny pozbywa się przebarwień i wszelkiego rodzaju elementów wpływających na wygląd zębów;
  • naturalny skład – czarna pasta do zębów posiada naturalny skład – co więcej, można ją przygotować samodzielnie;
  • szybkość działania – czarna pasta do zębów przynosi efekty już po pierwszych jej zastosowaniach – nie trzeba na nie czekać tygodniami;
  • dbanie o całą jamę ustną – czarna pasta do zębów nie tylko dba o same zęby, ale też o higienę całej jamy ustnej, pełniąc taką samą rolę, jak standardowa (biała) pasta do zębów.
Ręka zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com